Czym jest wspinanie

Z definicji wspinaczka to poruszanie się w terenie na tyle stromym, że wymaga on użycia rąk przynajmniej do zachowania równowagi.

W praktyce dyscyplina ta ma wiele różnych kategorii. Najprostsza i najbardziej bezpieczna z nich to buldering na sztucznej ścianie – wspinanie nad materacem asekurującym odpadnięcia. W naszym Centrum Wspinaczkowym znajduje się także ściana do wspinaczki z liną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najprostsze drogi wspinaczkowe trudnością przypominają wejście po drabinie, najbardziej wymagające biegną w dachach i dużych przewieszeniach. Szeroka oferta zajęć i kursów pomoże Ci postawić pierwsze kroki w pionowym świecie.

Wspinaczka ściankowa to doskonały sposób na utrzymanie dobrej formy. Jest świetną alternatywą dla siłowni, zajęć typu fitness czy cross fit. Rozwija sylwetkę w naturalny i zrównoważony sposób. Bardziej zaawansowani wspinacze mają atletyczne mięśnie, są przy tym sprawni motorycznie, dynamiczni oraz rozciągnięci.

Trening wspinaczkowy daje radość i nigdy nie jest nudny. Bardzo szybko staje się stylem życia i wprawia we wspaniały nastrój. Wspinając się twój organizm produkuje miliony endorfin.

Ćwiczenia na ścianie możesz rozwinąć o wspinaczkę sportową w skałach, buldering na naturalnych głazach czy wspinanie w górach. Spektrum możliwości masz ogromne. Od przejść taternickich grani, przez alpejskie wielkie ściany na Himalajach kończąc.

Wykwalifikowana kadra instruktorska wskaże Ci indywidualną ścieżkę rozwoju i pomoże nią kroczyć oraz realizować coraz bardziej ambitne cele. Wspinaczka to także dużo radości i zabawy.