Obiekt

Witamy na stronie Centrum Wspinaczkowego Climbing Spot. Cieszymy się, że możemy kontynuować i rozwijać tradycję legendarnego AZS – pierwszej prawdziwej ściany wspinaczkowej w Poznaniu. Tworzymy klimat sprzyjający nauce, treningowi i rozrywce na najwyższym poziomie. Climbing Spot to miejsce, gdzie zmartwienia życia codziennego zostawiasz za drzwiami. Na ścianie jesteś tu i teraz, zrelaksowany ruchem w górę…

Podstawą naszego kompleksu ścian wspinaczkowych jest dwuczęściowa bulderowania. Ściana pięciometrowej wysokości, z której upadki asekuruje materac. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i eliminuje konieczność korzystania ze sprzętu.

Część treningowa, przysłowiowa pakernia, składa się z pionu, trzech lekkich przewieszek, okapu i masywnego 45- stopniowego przewieszenia. Na tej ścianie przykręcone są tysiące chwytów o różnym typie, trudności i rozmiarze. Regularnie zmieniany układ daje możliwość treningu i nauki zarówno początkującym, jak i zaawansowanym.

Część bulderowa ma nieregularną bryłę. Pion płynnie przechodzi w czterdziestostopniową przewieszkę a następnie w dach. Mocne przewieszenie przeistacza się w filar i delikatną przewieszkę. Na ścianie jest kilkadziesiąt dróg, zmienianych co miesiąc. Drogi wyznaczają kolorowe chwyty o zróżnicowanej trudności. Jeśli wydaje Ci się, że ta ścianka jest tylko dla dzieci, spróbuj chociaż zawisnąć na chwytach od najtrudniejszej drogi.

Kolejnym elementem naszego centrum jest ściana do wspinaczki z liną. Umożliwia naukę wspinania z dolną i górną asekuracją, jest również wyposażona w system automatycznej asekuracji Trublue. Bogaty zestaw chwytów umożliwia rozgrzewkę i wspinaczkę dzieciom i dorosłym.

Kompleks wyposażony jest również w przyrządy treningowe, takie jak campus, chwytotablica, drążek, drabina Bachara, drążek obrotowy, kółka gimnastyczne, pasy typu TRX, piłki gimnastycznie, ciężary, poduszki sensomotoryczne i wiele innego sprzętu. Zapraszamy też na zaciszną antresole do rozciągania i medytacji.

Na zaplecze techniczne składają się nowoczesne toalety z prysznicem, szatnia, wypożyczalnia sprzętu i butów wspinaczkowych oraz monitorowany parking.

Pierwszy raz na ścianie?

Rozpocznij wspinanie razem z nami. Profesjonalni instruktorzy pokażą Ci sprzęt oraz techniki wspinaczkowe