Zajęcia dla młodzieży

Zajęcia dla młodzieży to regularne sekcje wspinaczkowe odbywające się w grupach z instruktorem. Poznasz na nich tajniki wspinaczki oraz innych uczestników. Instruktorzy wprowadzą Cię w świat skał i gór oraz pomogą Ci stać się prawdziwym wspinaczem. Wspólne wypady po zajęciach i wyjazdy z innymi uczestnikami sekcji sprawią, że szybko wkręcisz się w wspinaczkowy świat.

Zajęcia dla młodzieży oparte na programie dla dorosłych z uwzględnieniem specyfiki rozwijających się organizmów. Próżno szukać tutaj zabaw – są to konkretne zajęcia wspinaczkowe. W grupie rówieśników wspina się po prostu lepiej. Wspinaczka i ćwiczenia poprawią kondycję i rozbudują sylwetkę. Obecność na ścianie umożliwi poznanie górskiego środowiska.  Ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała jako obciążenia dadzą efekty lepsze niż siłownia, sprawiając znacznie więcej frajdy. Centrum wspinaczkowe to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób.

Sekcje dla młodzieży mają różne poziomy trudności. Poniżej zostały opisane wszystkie z nich. Zapoznaj się z nimi i wybierz sekcję odpowiednią dla Ciebie. Na każdym stopniu zaawansowania nabywasz techniki i umiejętności adekwatne dla Twojego poziomu. Prowadzimy także grupy sportowe AZS – dla osób chcących startować z zawodach ogólnopolskich.

Harmonogram i zapisy poniżej.

Grupy

Idealna dla osób, które chcą rozpocząć przygodę ze wspinaczką. Na zajęciach dowiesz się jak wykorzystywać ścianę wspinaczkową, poprawnie się wspinać i bezpiecznie zeskakiwać na materac. Poznasz również frontalną technikę wspinaczki oraz zapoznasz się z rodzajami chwytów. Dowiesz się jak dalej rozwijać swoją pasję.

Jest idealnym wyborem dla osób wspinających się powyżej dwóch miesięcy. Na tym poziomie poznasz wiele zagadnień treningu i spraw związanych ze wspinaczką. Z każdymi zajęciami będziesz coraz śmielej pokonywał bouldery i różne formacje na ścianie. Poznasz żargon i wspinaczkowe słownictwo, które ułatwi dalsze treningi.

Dla osób, które znają już podstawy. Na jej program składa się nauka wspinania po pionowych i lekko przewieszonych ścianach. Skupimy się również na poprawnej pracy rąk i nóg, umiejscawianiu balansu oraz podstawach taktyki wspinaczkowej. Oprócz wspinania zajmiemy się Twoją kondycją. Pokażemy Ci odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń funkcjonalnych, które wzmocnią Twoje mięśnie, poprawią gibkość i dynamikę.

Dla osób wspinających się rok lub dłużej. Rozwijamy na nich wachlarz posiadanych technik o flagi, ruchy dynamiczne, strzały, haczenia pięty i wypory. Wspinamy się po coraz większych przewieszeniach i mniejszych chwytach. Bouldery pokonywane na sekcjach będą coraz trudniejsze a obwody bardziej wymagające. Intensyfikujemy  trening funkcjonalny, rozpoczynamy siłowe ćwiczenia na drążku, chwytotablicy i kółkach gimnastycznych. Przygotowujemy Cię do bardziej wymagających dróg skalnych, zagłębiamy się w wspinaczkowy świat.

Uczestnicy tych zająć mogą o  sobie powiedzieć, że są wspinaczami. Regularnie jeżdżą w skały i trenują kilka razy w tygodniu. Są zmotywowani, aby stale podnosić swój poziom i efektywność wspinania. Na treningach doskonalą swoją technikę, pracują nad siłą i wytrzymałością. Rozwijają się według spersonalizowanego planu treningowego, oprócz zajęć z instruktorem trenują również samodzielnie. W tej grupie stosowany jest zaawansowany zestaw ćwiczeń uzupełniających. Poziom obciążenia dostosowany jest do możliwości uczestników, aby uniknąć przetrenowania.

Zajęcia o zacięciu zawodniczym, dla wspinaczy z długim stażem wspinaczkowym, o dobrym przygotowaniu fizycznym. Wspinanie to ich styl życia, bieg tygodnia wyznaczają treningi. Każdy uczestnik działa według indywidualnego planu. Spotkania mają formę warsztatów, na których uczestnicy pod okiem trenera wymieniają się spostrzeżeniami i poznają nowe specjalistyczne ćwiczenia i trudne ruchy. Obciążenia są coraz większe, intensywność duża. Jest to grupa dla ludzi, którzy zamieniają marzenia w cele, a następnie je realizują.

Grupy dla zawodników startujących w zawodach wspinaczkowych. Odbywają się co najmniej dwa razy w tygodniu. Aktualnie istnieje kilka różnych sekcji dla uczestników w wieku od 8 do 19 lat. Jeżeli dobrze się wspinasz, lubisz rywalizację i  chcesz osiągać wyniki, zgłoś się Nas. Więcej informacji na biuro@climbingspot.pl

Harmonogram sekcji


Cennik i Regulamin

Dla osób uczęszczających na zajęcia z umową, specjalne rabaty na ceny karnetów open.

1. Cena promocyjna pojedynczych zajęć wynosi 50zł. Promocja obowiązuje przy podpisaniu umowy. Regularna cena zajęć wynosi 79 zł
2. Osoby posiadające kartę „Multisport” opłacają tylko instruktora (40 zł), wejście na obiekt pokrywa Benefit Systems (obowiązuje tylko w przypadku podpisania umowy). Regularna cena z kartą ,,Multisport” wynosi 69 zł
3. Posiadaczy OK systemu obowiązuje opłata 40 zł, pozostałą część pokrywa karnet OK (obowiązuje tylko w przypadku podpisania umowy). Regularna cena z OK System wynosi 69 zł.
4. Zajęcia odbywają się w grupach do 8 osób (w przypadku osób odrabiających, liczba uczestników może się nieznacznie zwiększyć).
5. Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia, z uwzględnieniem czasu na potwierdzenie obecności i przebranie się.
6. Uczestnik sekcji zobowiązany jest do potwierdzenia swojej obecności, w recepcji przed przystąpieniem do zajęć.
7. Instruktor ma prawo wyprosić uczestnika z zajęć w przypadku niestosownego zachowania.
8. Obowiązuje regulamin Centrum Wspinaczki Climbing Spot.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. +48 61 250 2480 lub mailowo: recepcja@climbingspot.pl

Formularz zgłoszeniowy

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Imię i nazwisko zapisywanego uczestnika

  Grupa (wymagane)

  Treść wiadomości (opcjonalnie)