Najczęściej zadawane pytania

Do wspinaczki wystarczy zwykły, wygodny strój sportowy.

Najlepiej sprawdza się specjalne obuwie wspinaczkowe, które możesz wypożyczyć w recepcji. W ostateczności,  na początek wystarczą zwykłe trampki, halówki, czy inne czyste obuwie sportowe.

Buldering to typ wspinaczki na kilkumetrowe głazy i skałki w którym asekuracja odbywa się za pomocą materaca. Jest to najmniej skomplikowana forma wspinaczki. Bulderownia to sztuczna ścianka wspinaczkowa, na której upadki amortyzuje gruby materac.

Na pierwszą wizytę na ścianie polecamy zajęcia z instruktorem – wszystkie rodzaje zajęć znajdziesz w dziale „jak zacząć”. Jeżeli jednak zdecydujesz się na samodzielne rozpoczęcie wspinaczki, możesz zacząć bez kursów, instruktora, ani specjalistycznego sprzętu. Twoje upadki asekuruje gruby materac, nie musisz więc zawracać sobie głowy skomplikowanym systemem asekuracji i całą masą sprzętu jak na ścianach z liną. Wystarczy krótka rozgrzewka i już możesz cieszyć się swobodą wspinania. Jedyny przydatny gadżet, z którego korzystają wszyscy wspinacze to worek z magnezją.

Magnezja to specjalny biały proszek służący do osuszania rąk podczas wspinania. W znaczący sposób ułatwia wspinaczkę i czyni ją przyjemniejszą. Magnezję oraz worek można wypożyczyć na ścianie.

Dla osób początkujących najbardziej efektywny trening to 3-4 razy w tygodniu po 45-90 minut. Trzeba uważać żeby się nie przeforsować zbyt długimi i ciężkimi ćwiczeniami. Lepiej chodzić częściej i krócej niż katować się do upadłego raz na tydzień.

Jeżeli uważasz, że masz słabe ręce to regularne chodzenie na ściankę wspinaczkowa szybko je wzmocni. Jeżeli masz nadwagę to dzięki wspinaczce w krótkim czasie zrzucisz parę kilogramów i nabierzesz motywacji. Chude i wątłe osoby z reguły mają łatwiej, bo są lekkie. Wspinaczka rozwija wszystkie mięśnie. Nie musisz obawiać się, że inni będą się z Ciebie naśmiewać – wręcz przeciwnie. Wspinacze to fantastyczni ludzie, którzy chętnie wesprą Cię dobrą radą i pomogą Ci się lepiej wspinać. Jeśli nie umiesz się wspinać, jedynym sposobem żeby się tego nauczyć jest … zacząć się wspinać. Zamiast szukać kolejnych wymówek, lepiej zrób coś ze swoim życiem! Zrób to teraz! Spakuj ciuchy na przebranie, czyste buty na zmianę i odwiedź najfajniejszą ścianę wspinaczkową w Wielkopolsce!

Oczywiście! Mamy drogi i trawersy z gęsto przykręconymi, dobrymi chwytami, na których poradzą sobie nawet najmłodsi. Posiadamy również ściankę z systemem automatycznej asekuracji Trublu. Polecamy zajęcia dla dzieci  i przyjęcia urodzinowe.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z zajęć z instruktorem, umów się wcześniej elektronicznie, telefonicznie lub osobiście w recepcji. Podobnie jeżeli wybierasz się z grupą zorganizowaną, albo większą grupą znajomych. Jeżeli chcesz się wspinać samodzielnie, nie musisz się umawiać.

Najlepiej przeczytać dział „jak zacząć” i wybrać jeden ze sposobów na rozpoczęcie wspinaczki.

Tak, telefonicznie, za pomocą formularza na stronie, lub osobiście w recepcji.

Przy zakupie biletu czas pobytu ograniczony jest jedynie godzinami otwarcia obiektu. Możesz się wspinać nawet  cały dzień.

W naszym centrum można wspinać się już od trzeciego roku życia. Jeżeli Twoje dziecko potrafi już dobrze chodzić, na pewno poradzi sobie ze wspinaniem.

Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią potrzebujesz zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Zgodę można wypełnić w recepcji lub przynieść wypełnioną. Tutaj możesz pobrać wzór.

Tak, zapraszamy do zapoznania się z ofertą urodzinową.


Pierwszy raz na ścianie?

Rozpocznij wspinanie razem z nami. Profesjonalni instruktorzy pokażą Ci sprzęt oraz techniki wspinaczkowe