Sekcje wspinaczkowe w lipcu i w sierpniu

Nauka i doskonalenie wspinania

W lipcu i sierpniu przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny format zajęć. Wspinaczka w wakacje utrzyma Cię w dobrej formie oraz sprawi dużo radości. Program ułożony jest w taki sposób, aby podtrzymać i rozwinąć Twoje umiejętności. Dzięki wspólnemu programowi treningu, będziesz się rozwijał i kontynuował program, również w tym czasie, kiedy zajęcia prowadzi inny instruktor niż w sezonie.

Cieszymy się, że wspinasz się i rozwijasz swoje umiejętności w Centrum Wspinaczkowym Climbing Spot. Codziennie staramy się, aby jakość zajęć była jak najwyższa, a drogi i buldery najlepsze. Obiekt jest klimatyzowany, panuje na nim stała temperatura 21 stopni. Upał nie przeszkodzi Ci we wspinaniu. Nowoczesna, zautomatyzowana wentylacja i system wirusobójczych lamp UV, działający pomiędzy zajęciami, maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo wspinania.

W wakacje proponujemy elastyczna formę płatności, która ułatwi Ci planowanie urlopu. Jeżeli wykupisz co najmniej 4 terminy, zapłacisz tylko 39 zł za zajęcia. Jeśli interesuje Cię uczestnictwo w mniejszej ilości zajęć (poniżej 4), zapłacisz 45 zł za zajęcia. W wakacje zdarzają się niespodziewane wyjazdy, możesz więc odrabiać zajęcia do woli w lipcu i sierpniu.

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, warto więc wcześniej wybrać termin, który Ci odpowiada.

Planujesz już wrześniowe treningi? Obserwuj naszą stronę i fanpage na Facebooku. Zamieścimy tam informacje o grafiku zajęć na przyszły sezon

Prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez formularz poniżej, przed przyjściem na zajęcia.

Zajęcia dla początkujących

Zajęcia o takim samym programie jak grupa początkująca. Grupy wystartowały w trakcie sezonu, więc poziom zaawansowania jest na nich niższy. Idealne dla osób, które chcą rozpocząć przygodę ze wspinaczką, a nie zapisały się na zajęcia we wrześniu.

Zajęcia przeznaczone dla osób bez przygotowania fizycznego, które nie miały wcześniej kontaktu ze wspinaczką. Na jej program składa się nauka wspinania po pionowych i lekko przewieszonych ścianach techniką frontalną i skrętną. Ponadto uczymy bezpiecznie spadać na materac z różnych pozycji. Skupimy się również na poprawnej pracy rąk i nóg, umiejscawianiu balansu oraz podstawach taktyki wspinaczkowej.

Oprócz wspinania zajmiemy się Twoją kondycją. Pokażemy Ci odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń funkcjonalnych, które wzmocnią Twoje mięśnie, poprawią gibkość i dynamikę.
Sezon zajęć kończymy wyjazdem w skały lub kursem wspinaczki. Jeżeli opanujesz już umiejętności poziomu podstawowego, zapraszamy na sekcje początkujący plus.

Zajęcia dla absolwentów poziomu początkującego lub osób trenujących wcześniej indywidualnie. Rozwijamy na nich wachlarz posiadanych technik o flagi, ruchy dynamiczne, strzały, haczenia pięty i wypory. Wspinamy się po coraz większych przewieszeniach i mniejszych chwytach.  Buldery pokonywane na sekcjach będą coraz trudniejsze a obwody bardziej wymagające. Intensyfikujemy  trening funkcjonalny, rozpoczynamy siłowe ćwiczenia na drążku, chwyto-tablicy i kółkach gimnastycznych. Przygotowujemy się do bardziej wymagających dróg skalnych, zagłębiamy się w wspinaczkowy świat. Absolwentów tego poziomu zapraszamy na poziom średnio zaawansowany.

Zajęcia dla zaawansowanych

Uczestnicy tych zająć mogą o  sobie powiedzieć, że są wspinaczami. Regularnie jeżdżą w skały i trenują kilka razy w tygodniu. Są zmotywowani aby stale podnosić swój poziom i efektywność wspinania. Na treningach doskonalą swoją technikę, pracują nad siłą i wytrzymałością. Rozwijają się według spersonalizowanego planu treningowego, oprócz zajęć z instruktorem trenują również samodzielnie.

W grupie średniozaawansowanej stosowany jest zawodniczy zestaw ćwiczeń uzupełniających. Poziom obciążenia dostosowany jest do możliwości uczestników, aby uniknąć przetrenowania.

Zajęcia o zacięciu zawodniczym, dla wspinaczy z wieloletnim stażem wspinaczkowym o bardzo dobrym przygotowaniu fizycznym. Wspinanie to ich styl życia, bieg tygodnia wyznaczają treningi. Każdy uczestnik działa według indywidualnego planu, ułożonego pod konkretny cel. Spotkania mają formę warsztatów, na których uczestnicy pod okiem trenera wymieniają się spostrzeżeniami i poznają nowe specjalistyczne ćwiczenia i trudne ruchy. Obciążenia są ogromne, intensywność duża. Jest to grupa dla ludzi, którzy zamieniają marzenia w cele, a następnie je realizują. Marzą o zrobieniu pierwszego 7c albo 8a…

Zajęcia dla młodzieży

Zajęcia dla młodzieży oparte na programie dla dorosłych z uwzględnieniem specyfiki rozwijających się organizmów. Próżno szukać tutaj zabaw – są to konkretne zajęcia wspinaczkowe. W grupie rówieśników wspina się po prostu lepiej. Wspinaczka i ćwiczenia poprawią kondycję i rozbudują sylwetkę. Obecność na ścianie umożliwi poznanie górskiego środowiska.  Ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała jako obciążenia dadzą efekty lepsze niż siłownia, sprawiając znacznie więcej frajdy. Centrum wspinaczkowe to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób.

Zajęcia dla dzieci

Nowo utworzone grupy dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze wspinaniem. 

Zajęcia w przyjaznej atmosferze, delikatnie wprowadzające najmłodszych w świat wspinaczki

Wspinanie w formie zabaw i ćwiczeń technicznych przygotowanych dla dzieci.

Program obejmuje bardziej skomplikowane elementy wspinaczkowe, wymagające lepszej sprawności i koordynacji.

Jesteśmy dumni z sekcji sportowych, których uczestnicy reprezentują  nasze centrum wspinaczkowe na ogólnopolskich zawodach. Dzieci trenują dwa razy w tygodniu, ćwiczenia są bardziej wymagające. Same zajęcia zogniskowane są na intensywnym rozwijaniu umiejętności i poziomu wspinaczkowego. Do sekcji wspinaczki sportowej przyjmujemy uczestników po konsultacji z instruktorem prowadzącym.

Harmonogram sekcji

Cennik i Regulamin
 1. Koszt jednorazowego uczestnictwa w zajęciach przy wykupieniu minimum 4 terminów wynosi 39zł.
 2. Koszt jednorazowego uczestnictwa w zajęciach przy wykupieniu mniejszej ilości terminów wynosi 45 zł.
 3. Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia, z uwzględnieniem czasu na potwierdzenie obecności i przebranie się.
 4. Uczestnik zajęć zobowiązany jest do potwierdzenia swojej obecności, w recepcji przed przystąpieniem do zajęć.
 5. Instruktor ma prawo wyprosić uczestnika z zajęć w przypadku niestosownego zachowania.
 6. Obowiązuje regulamin Centrum Wspinaczki Climbing Spot.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. +48 61 250 2480 lub mailowo: recepcja@climbingspot.pl

Formularz zgłoszeniowy

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Grupa (wymagane)

  Treść wiadomości (opcjonalnie)