Zajęcia dla początkujących

Nauka i doskonalenie wspinania

Zajęcia dla początkujących to sekcje wspinaczkowe regularnie odbywające się w grupach z instruktorem. Poznasz na nich tajniki wspinaczki oraz innych uczestników. Instruktorzy wprowadzą Cię w świat skał i gór oraz pomogą Ci stać się prawdziwym wspinaczem. Wspólne wypady po zajęciach i wyjazdy z innymi uczestnikami sekcji sprawią ze szybko wkręcisz się w wspinaczkowy świat.

Sekcje dla dorosłych mają różne poziomy trudności, podobnie jak zajęcia dziecięce i młodzieżowe. Poniżej zostały opisane wszystkie z nich. Zapoznaj się z nimi i wybierz sekcję odpowiednią dla siebie. Na każdym stopniu zaawansowania nabywasz techniki i umiejętności adekwatne dla Twojego poziomu.

Harmonogram i zapisy poniżej.

Zajęcia dla początkujących

Zajęcia o takim samym programie jak grupa początkująca. Grupy wystartowały w trakcie sezonu, więc poziom zaawansowania jest na nich niższy. Idealne dla osób, które chcą rozpocząć przygodę ze wspinaczką, a nie zapisały się na zajęcia we wrześniu.

Zajęcia przeznaczone dla osób bez przygotowania fizycznego, które nie miały wcześniej kontaktu ze wspinaczką. Na jej program składa się nauka wspinania po pionowych i lekko przewieszonych ścianach techniką frontalną i skrętną. Ponadto uczymy bezpiecznie spadać na materac z różnych pozycji. Skupimy się również na poprawnej pracy rąk i nóg, umiejscawianiu balansu oraz podstawach taktyki wspinaczkowej.

Oprócz wspinania zajmiemy się Twoją kondycją. Pokażemy Ci odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń funkcjonalnych, które wzmocnią Twoje mięśnie, poprawią gibkość i dynamikę.
Sezon zajęć kończymy wyjazdem w skały lub kursem wspinaczki. Jeżeli opanujesz już umiejętności poziomu podstawowego, zapraszamy na sekcje początkujący plus.

Zajęcia dla absolwentów poziomu początkującego lub osób trenujących wcześniej indywidualnie. Rozwijamy na nich wachlarz posiadanych technik o flagi, ruchy dynamiczne, strzały, haczenia pięty i wypory. Wspinamy się po coraz większych przewieszeniach i mniejszych chwytach.  Buldery pokonywane na sekcjach będą coraz trudniejsze a obwody bardziej wymagające. Intensyfikujemy  trening funkcjonalny, rozpoczynamy siłowe ćwiczenia na drążku, chwytotablicy i kółkach gimnastycznych. Przygotowujemy się do bardziej wymagających dróg skalnych, zagłębiamy się w wspinaczkowy świat. Absolwentów tego poziomu zapraszamy na poziom średnio zaawansowany.

Harmonogram sekcji


Regulamin sekcji

1. Zajęcia odbywają się w grupach do 8 osób (w przypadku osób odrabiających, liczba uczestników może się nieznacznie zwiększyć).

2. Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia, z uwzględnieniem czasu na potwierdzenie obecności i przebranie się.

3. Uczestnik sekcji zobowiązany jest do potwierdzenia swojej obecności, w recepcji przed przystąpieniem do zajęć.

4. Instruktor ma prawo wyprosić uczestnika z zajęć w przypadku niestosownego zachowania.

5. Obowiązuje regulamin Centrum Wspinaczki Climbing Spot.

Więcej Informacji

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. +48 61 250 2480 lub mailowo: recepcja@climbingspot.pl

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacja miejsca w sezonie 2018/2019, zajęcia rozpoczynają się w wrześniu.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Grupa (wymagane)

Treść wiadomości (opcjonalnie)